מאמרים וטיפים

תקופת החגים באיביי – כיצד נמקסם את ההצלחה שלנו?

טיפים חשובים שברצוני לחלוק לגבי תקופת החגים שמתקרבת. תקופת ה Q4 (הרבעון האחרון של השנה שבעצם מסמל את חודשי אוקטובר, נובמבר, ודצמבר) היא בעצם התקופה הכי חזקה בשנה בכל הקשור לקניות האינטרנטיות, ולמעשה כל אתרי המכירות יראו עלייה (לרוב דרסטית) בכמות המכירות. כלומר תקופת זו היא האהובה ביותר על סוחרי איביי/אמאזון/אטסי וכו’ ומסיבה מוצדקת. לי יצא כבר לחוות שישה כריסמסים באיביי כמוכר, ואני חייב לומר לכם שאנחנו מתקרבים לתקופה פשוט מדהימה.

למד עוד על התקופה ועל הטיפים שברשותי למקסום המכירות והרווחים!

עבודה עם באנדלים באיביי ויצירת ליסטים ייחודיים!

אני ממשיך לראות סוחרים שעובדים על רווחיות נמוכה (ממוצע 7-15%) אנשים שטוענים שאי אפשר להרוויח אחוזי רווחי גבוהים יותר כי הדיל כבר לא יהיה אטרקטיבי. אנשים שטוענים שברגע שיעלו מחירים המוצרים שלהם יפסיקו להמכר. אנשים שאוטומטית מנסים להביא את הדיל הזול ביותר, ונלחמים על סנטים עם סוחרים אחרים. אנשים שגם מאמינים שרק עם 2000+ ליסטים באוויר אפשר להתפרנס. (כי הרי אם נעשה 1-2$ על עסקה, אכן נצטרך כזאת כמות של ליסטים) לפי דעתי הגישה הזאת לא נכונה, ואני אסביר את הכל במאמר הבא.

החשיבות של אחוז הסל ט’רו בחשבון האיביי שלנו

סובלים מאחוז Sell Through נמוך? כדי לשמור על חשבון האיביי שלנו במצב טוב, חשוב שנבנה אותו כראוי אנחנו מתקרבים בצעדי ענק לכריסמס, לשאר החגים האמריקאים, ולאחת התקופות החזקות ביותר בשנה, ואנחנו כבר עכשיו נתחיל לראות עליה חדה במכירות. כדי למקסם את התקופה הזאת, מאוד חשוב שנתכונן, ונכין את החשבון שלנו בהתאם. פרמטר חשוב אחד בחשבון הינו אחוז ה Sell Through שלנו, והוא שווה למספר המכירות שלנו בחודש האחרון, חלקי מספר המוצרים באוויר. 

נושא התמחור – כיצד נהנה מרווחים גבוהים יותר

אני רוצה להקדיש כמה דקות ולדבר על נושא התמחורים הגבוהים: אני נתקל בלא מעט אנשים שמפחדים מתמחור גבוהה. הטענה הפופולארית היא ש”המוצר לא שווה ככה” גם אני לפני כמה שנים חשבתי דבר דומה, ונהגתי לתמחר ברווחים נמוכים. אבל יותר מאוחר גם למדתי שלכל דבר יש קונה, ושמה שבעיניי יכול להראות כגבוה יכול מאוד לבן אדם אחר להראות זול וריאלי לחלוטין. אבל כדי שללקוח שלנו לא יהיה איכפת יותר מדי מהתמחור “הגבוה” שלנו, אנחנו נצטרך כמובן גם להתחשב בתחרות הקיימת שיש לאותה נישת מוצרים.

ראש השנה הסיני – כיצד נתכונן ומה יש לעשות ?

ראש השנה הסיני (Chinese New Year = CNY) יהיה מהחגים הבודדים שבאמת ישפיעו על העסק שלנו, ובו הסינים יצאו לחופשה של כשלושה שבועות. אני עברתי כבר חמישה כאלו באיביי, ובפוסט שפה אספר לכם: כיצד החג ישפיע עלינו,ואיך נוכל להתמודד איתו בצורה הנכונה ביותר. החג מתחיל השנה (2018) ב-16 לפבואר, אבל הסינים סוגרים את פעילות המפעלים שלהם בדר”כ כשבועיים לפני החג, כדי לאפשר לעובדים שלהם שבדר”כ עובדים במקומות מרוחקים מאוד מהבית לחזור למשפחות שלהם כדי לחגוג את החג.