תקופת החגים

(הרבעון הרביעי -Q4)

מזאת בעצם התקופה הזאת?

כיצד עלינו להתכונן וכיצד נמקסם את ההצלחה שלנו?

אהלן חברים!
 
טיפ שברצוני לחלוק לגבי תקופת החגים שמתקרבת.
תקופת ה 4Q (הרבעון האחרון של השנה -> אוקטובר, נובמבר, דצמבר)
היא בעצם התקופה הכי חזקה בשנה בכל הקשור לקניות האינטרנטיות, ולמעשה כל אתרי המכירות יראו עלייה (לרוב דרסטית) בכמות המכירות.
כלומר תקופת זו היא האהובה ביותר על סוחרי איביי/אמאזון/אטסי וכו’ ומסיבה מוצדקת.
 
לי יצא כבר לחוות שישה כריסמסים באיביי כמוכר, ואני חייב לומר לכם שאנחנו מתקרבים לתקופה פשוט מדהימה.
במהלך אותם חודשים כמות המכירות רק תתחזק ככל שנתקרב לכריסמס עצמו שהשנה יהיה ב 25 בדצמבר, ולמעשה במהלך חודש דצמבר כמות המכירות ככל הנראה תהיה הגבוהה ביותר.
במהלך החג האמריקאים מתחרפנים, ומזמינים פשוט הכל, ולאו דווקא דברים שקשורים לחג ואתם ככל הנראה תראו עלייה גם אם לא תתחילו לעלות מוצרים קשורים.
 
כמובן שכן אמליץ לאנשים פה להתמקד במוצרים שכן קשורים לתקופת החגים, ובעצם לחשוב על דברים שאפשר לתת כמתנות (ולאו דווקא הדברים הכי ברורים שכולם ילכו עליהם, נסו להיות מקוריים!)
לצורך הדוגמה מה שאני תמיד עושה זה ליצור באנדלים של כמה מוצרים קשורים, ודואג להציע בעצם מוצר שעוד אין באיביי בכלל. שנה שעברה לצורך הדוגמה יצרתי באנדל של כמה זוגות גרביים, כמה סינרים עם כיתובים מצחיקים הקשורים לתקופת החג וסט של 3 נירות ריחניים. כל הסט היה עבור האישה, הוא נמכר אם אני לא טועה 18 פעמים בערך במהלך החג, ועל כל מכירה היה לי 22$ רווח ככה שהיה מדובר בבאנדל מאוד מוצלח סה”כ.
 
במקרה ותרצו ללמוד עוד קצת על יצירת בונדלים, אתם מוזמנים קודם כל להציץ במאמר שפרסמתי בלינק הבא
 
כמו כן, בעבר קיימתי וובינר של כשעתיים שבו הראתי דרכים לחקר נישות באליאקספרס בעזרת תוכנת זיק אנליטיקס, ושם הראתי גם מספר דוגמאות ליצירת באנדלים לקראת הסוף (לא הרבה, אבל גם בזה אפשר להיעזר).
ניתן למצוא את הוובינר בלחיצה פה
 
כמה רעיונות למוצרים קשורים שככל הנראה ימכרו חזק במהלך החג:
• צעצועים לילדים (פאזלים, Action Figures, מכוניות על שלט, Drones, בובות, חוברות צביעה וכו’) -> חשוב מאוד להישמר כנגד VeROs שמופיעים בשפע באותן קטגוריות.
• מתנות לגבר כמו תכשיטים, מכונות גילוח ועיצוב הזקן, כובעים, מוצרי אלקטרוניקה כמו רמקולים ניידים, דברים בעיצוב אישי כמו חולצות מצחיקות, חלוקים, גרביים, ספלי קפה ושתייה חמה (For dad, husband, boyfriend וכו’)
• מוצרים לבית כמו מנורות צבעוניות, קישוטים, דגלים, שמיכות לחורף הקר וכו’
• מוצרים לאישה כמו תכשיטים (במיוחד כאלו בעיצוב אישי ועם כיתוב), ביגוד מתאים לכריסמס כמו גרביים, חלוקים, כובעים, סינרים וכו’, מתנות למטבח וכו’
• מתנות Unisex כמו אוזניות, קונסולות משחק, רמקולים, ארנקים וכו’
 
ויש עוד כל כך הרבה דברים!
למציאת רעיונות נוספים אפשר פשוט ללכת לאתר כמו אמאזון/וולמארט/אליאקספרס, ולחפש Christmas ואליו להוסיף מילות מפתח כמו for men, for women, for kids וכו’ ולפלטר לפי קטגוריות ולפי מה שנמכר הרבה.
 
לדוגמה למילה כריסמס באמאזון מעל מיליון מוצרים שאתם יכולים לחקור בלינק הבא 
מתי אמליץ להתחיל להעלות מוצרים קשורים?
האמת? אפשר גם להתחיל עכשיו, אבל את הגדילה במכירות לאותם מוצרים נראה ככל הנראה רק מחודש אוקטובר, ככה שיש לנו את קצת זמן. מה שכן, רצוי להכין את החנות כבר לפני, וכבר עכשיו לתת פוש חזק מבחינת ההשקעה שאנחנו נותנים!
כמובן שגם ללא זה תראו עלייה, אבל רצוי מאוד למקסם אותה, ולהביא את החנות למצב כמה שיותר טוב לפני עומס המכירות. לכן אמליץ כבר עכשיו לכל מי שיכול להתפקס על העלאת מוצרים, ולתת כמה שיותר גז, תאמינו לי שאתם תרוויחו מזה לאחר מכן!
 
אני בכל חג דואג להשקיע לפחות שעה שעתיים אקסטרה ביום להעלאת מוצרים בגלל החשיבות הגדולה של הנושא, מה גם שאני מדריך את ה Vas להעלות מוצרים קשורים, ולפעמים אפילו לעבוד Overtime על העלאת מוצרים (מי שיכול כמובן)
 
טיפ חשוב מאוד!!!
כשנתקרב לסוף חודש דצמבר, חשוב מאוד יהיה שנדגיש ללקוחות שלנו את זמני המשלוח.
ואם אתם עובדים עם אמאזון לצורך הדוגמה שאמורים להציע שילוח של כ-2 ימי עסקים, רצוי לא להסתמך על זה, ולא להתחייב לזמני משלוח קצרים יותר מדי בפוליסה, כי לקוחות רבים לא יסלחו לכם אם המתנה שלהם לכריסמס תגיע מאוחר מהמצופה.
וחשוב שתבינו שזה קורה המון במהלך אותו חודש, שם עובדי הדואר חווים עלייה של מאות אחוזים מבחינת כמות החבילות וקושי העבודה!
 
כלומר המלצתי תהיה פשוטה, התקרבנו לסוף החג?
נגדיל את זמן המשלוח שלנו. יהיו גם הרבה אנשים שימליצו להוציא את החנות לחופשה במהלך אותה תקופה, מה שאני אף פעם לא עשיתי כי בכל זאת נפסיד פה זמן מטורף למכור והרוויח עוד. אבל כן נצטרך להתאים את עצמנו מבחינת זמני משלוח כדי להימנע מלקוחות עצבניים.
 
אתן דוגמה עם אמאזון:
באמאזון לרוב נשים משלוח Expedited של 1-3 ימי עסקים.
אז עכשיו נשים Standard Shipping לצורך הדוגמה שתציע 1-5 ימי עסקים למשלוח.
בנוסף כמובן ל-3 ימי הנדלינג שיש לנו בפוליסה.
למי שעובד עם ספקים סינים, פחות צריך לנקוט בשינויים הללו, כי כבר לרוב יהיה לנו מספיק מרווח בפוליסת שילוחים שלנו. אבל אם לדוגמה אתם מתחייבים לזמני משלוח של ePacket from China סמוך לתקופת החג, אמליץ להוריד את זה ולהציע Standard Shipping בגלל הסיבה הפשוטה שחבילות מחול כנראה יתעכבו במהלך אותה תקופה, וכי זמני המשלוח של איביי תחת משלוח ה ePacket גם ככה גבוליים יחסית.
 
טיפים נוספים?
 
טיפ #1
יש לכם טמפלייט שקשור לחגים? תחליפו אליו!
בדר”כ לא תראו אותי אומר שלטמפלייט חשיבות גדולה באיביי, אבל במהלך החג שינוי הטמפלייט לאחד כזה עם אווירת חג תראה ללקוחות שאתם לא רק רלוונטיים אלא גם מקצועיים וכאלו שגם מתאימים את עצמם לתקופות, מה שמאוד יעודד קליינטים.
 
טיפ #2
Promotions Promotion Promotions….
אמליץ מאוד לכל החברים להתחיל לשגר Promotions אגרסיביים במהלך תקופת החג (בנוסף כמובן ל Promoted Listings שגם ככה צריך להיות אצלכם באופן תמידי)
לקוחות אוהבים הנחות, ובמיוחד בתקופת החגים שם ההנחות מקבלות אמינות גבוהה יותר, ואלמנט החיסכון מקבל חשיבות גדולה יותר עקב העובדה הפשוטה שעכשיו האמריקאים צריכים להזמין מוצרים במקרה הטוב לכמה עשרות אנשים, ולהם רשימות ארוכות ותקציב מאוד מוגבל!
 
ואני ממש לא אומר שתמכרו עכשיו עם 50% הנחה ובלי רווח. לא!
אני מציע לכם להתחיל ולהעלות מחירים למוצרים, ולחתוך את המחיר עם הנחות אטרקטיביות.
 
טיפ #3
אוטומציית הודעות
למי שמשתמש בהודעות אוטומטיות, אמליץ להכניס קטע שקשור לחגים, אפשר להחל לאמריקאים שקונים אצלנו חג שמח ושנה טובה, מה שכמובן יראה בעין טובה ויעזור לנו למקסם את אחוז קבלת הפידבקים החיוביים באותה תקופה.
 
אני בטוח שלעוד חברים יהיו טיפים נפלאים לתקופת החגים, וכמובן שאשמח שתשתפו בפוסט למטה כדי שכולנו נרוויח.
 
שיהיה המון המון בהצלחה!
דניאל גרינבום

דניאל גרינבום

סוחר איביי מזה שבע שנים, בעל רשת חנויות העובדות ממודל הדרופשיפינג ובעל מספר קורסים אינטרנטים ללימוד התחום

היי!

קוראים לי דניאל גרינבום ואני התחלתי לסחור באיביי כבר בשנת 2012.

בעצם התחלתי ללמוד על הפלטפורמה המדהימה הזאת כבר שהייתי בן 15.

מאז צברתי ניסיון רב ובשנתיים האחרונות אף התחלתי ללוות אנשים נוספים להצלחה.

כדי ללמוד עלי קצת יותר אני מזמין אתכם ללחוץ על הכפתור למטה!

רוצים ללמוד עוד על מסחר דרופשיפינג באיביי ?

צור עימי קשר דרך הלחצן למטה ונתאים לך תכנית עבודה מסודרת!